Beykoz Antika Eski Mobilya Alanlar

Beykoz Antika Eski Mobilya Alanlar

 

Dünyanın en büyük şehirleri arasında sayılan İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Beykoz antika eski mobilya alanlar açısından her zaman sürpriz yaratabilir.

 

Çünkü bu sent Osmanlılar döneminde yönetici sınıfın oturmayı tercih ettiği yerlerdendir ve bu yüzden eski evleri Beykoz eski eşya alanlar için uygun çeşitleri hala içinde barındırabilir. Osmanlı paşalarının av köşkleri genelde bu semtte bulunurdu. Bu köşklerden kalan eski eşyalar içinde oymalı sandıklara, ipek halılara, madalyalara, kaftanlara, eski kılıç ve silahlara, çini veya porselen yemek ve çay takımlarına rastlayabilirsiniz. Üzerinde Osmanlı tuğralarının muhakkak görüldüğü eski gümüş tombaklar ve fermanlar bile söz konusu olabilir. Maddi değeri yüksek bu antika çeşitlerini koleksiyonerler büyük müzayedelerde de takip ediyorlar. Beykoz eski mobilya alanlar bu çeşit büyük satışlar için bir basamak olabilir.

 

Antika Sektörü Gelişiyor

 

Günümüzde antika alım satımı giderek büyüyen bir Pazar oluyor. Eskiye olan rağbetin artması denebilir. Böyle meraklarınız varsa Beykoz antika mobilya alan yerler ile iletişime geçebilirsiniz. Haberleşme bilgilerini internetten kolayca bulabilirsiniz. Hatta önceden antika eşyanın fotoğrafını bile yollayıp ilk fiyat bilgilerini bu işyerlerinden edinebilirsiniz.

 

Beykoz aynı zamanda mesire yerleri ile de ünlüydü. O dönemlerde yeşillikler üzerine serilen günlük el dokuması kilimler bile şimdilerde antikacıların gözde eşyası oldu. Şüphesiz Beykoz’un eski sakinleri bu durumu hayal bile etmediler.

 

 

ANADOLU YAKASI İKİNCİ EL KİTAP  
AVRUPA YAKASI İKİNCİ EL KİTAP  
ANTİKA EŞYA ALANLAR  

 

Anasayfa

Anasayfa